Jaroslava Kuberu připomene pamětní deska

  •  

Teplice budou mít připomínku bývalého dlouholetého primátora města a senátora Jaroslav Kubery. Odhalení se uskuteční 16. února, v den, kdy by oslavil 74. narozeniny.

Připomínku tvoří venkovní instalace na budově a reliéf v prostorách budovy radnice na náměstí Svobody. „Vzhledem k aktuální epidemické situaci a mimořádným opatřením proběhne slavnostní odhalení bez účasti veřejnosti. Lidé si budou moci venkovní instalaci prohlédnout při procházce městem. Vnitřní část bude dostupná v úředních hodinách,“ vysvětluje mluvčí radnice Robin Röhrich.

Autorem instalace je umělec Adam Kovalčík, který je výhercem soutěže „Socha Jana Nepomuckého pro kruhový objezd v Nepomuku“, kterou město nezrealizovalo. Je autorem pamětní desky architekta Jana Kaplického, medaile Ministerstva kultury „Artis Bohemiae Amicis“ nebo instalace soch slepic na autobusové zastávce v Ostravě.

Jaroslav Kubera se narodil 16. února 1947 v Lounech. Od roku 1994 do roku 2018 byl starostou a později primátorem Teplic, v roce 2000 byl zvolen senátorem. Od roku 2018 až do své smrti byl předsedou horní komory Parlamentu. Jaroslav Kubera zemřel nečekaně loni 20. ledna ve věku 72 let na infarkt.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*