Jarní úklid Teplic jede na plné obrátky

  •  

Teplický magistrát odstartoval v dubnu jarní úklid města. Zahrnuje blokové čištění ulic, úklid chodníků, lávek, schodišť a veřejné zeleně, přistavují se velkoobjemové kontejnery a tradičně dojde i na likvidaci nedopalků a psích exkrementů.

Radnice se snaží, aby město bylo přívětivou a malebnou lázeňskou metropolí regionu. Blokové čištění silnic a parkovišť odstartovalo 1. dubna a potrvá až do půlky května. Ulice, kde úklidové čety a vozy zrovna působí, jsou týden předem osazené přenosnými dopravními značkami s termínem a časem, kdy se úklid uskuteční. Řidiči si musí dát pozor na to, aby přeparkovali auta mimo zóny úklidu.

„Naléhavě prosíme o respektování přenosných dopravních značek,“ říká teplický primátor Hynek Hanza. V opačném případě se majitelé parkujících automobilů vystavují nebezpečí odtahu vozidla a pokutě 1 400 Kč.

Radnice sice zrušila takzvaný Bílý týden, ale přistavuje více velkoobjemových kontejnerů. Už koncem loňského roku instalovala na dvaceti místech nové červené kontejnery na elektroodpad. Většinou jsou umístěné na tradičních stanovištích tříděného odpadu.

Při velebení města pomáhá radnici i aplikace Hlášení závad, kterou spustila před čtyřmi roky. Umožňuje občanům jednoduchým způsobem nahlásit nepořádek, závady na městském majetku, silnici nebo chodníku. Úředníci průměrně přijmou kolem 45 hlášení za měsíc.

„Každý rok se zájem ze strany občanů zvyšuje, i díky tomu už máme vyřešených kolem 1 850 hlášení. Služba se osvědčila hlavně zjednodušením komunikace občana s magistrátem, kdy se problém dostane ihned k příslušnému pracovníkovi a ten je schopen závadu co nejrychleji řešit,“ vysvětluje primátor.

Tepličané nahlašují i nepořádek v nejrůznějších částech města, ale úředníci se setkávají také s kuriózními požadavky. „Občas si nám lidé stěžují, že na zahradě nemají telefonní signál, že na hřbitově vidí vylézat mrtvoly, anebo v letních měsících, že do oken silně svítí slunce a je moc velké horko,“ dodává náměstek primátora Jiří Štábl.


  •  

1 komentář u Jarní úklid Teplic jede na plné obrátky

  1. Jj, hlásit můžete, ale když s tím nikdo nic nedělá a primátor Hanza to ještě schvaluje, je to houby platný.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*