Inspektoři našli problémy na atrakcích nebo prodej padělků

  •  

Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) provedli mimořádnou kontrolu na teplické lázeňské. Podle mluvčího inspekce Jiřího Fröhlicha se inspektoři zaměřili především na bezpečnost atrakcí, nabídku a prodej hraček a stánkový prodej.

Problémy našli inspektoři u atrakcí Centrifuga a Houpací loď, kde nebyla dodržena výška nástupního schodu. Atrakce kontroloři zavřeli, až do odstranění nedostatků. Dále se inspektoři zaměřili na kontrolu hraček ve stánkovém prodeji. U dvou prodejců dětského zboží našli chybějící zákonem stanovené označení a povinné informace v češtině.

Kontrolorům neunikl ani stánkový prodej. Konkrétně se jednalo o občerstvení, míchané nápoje, rozlévané nápoje, sušené plody, uzeniny a bižutérii. Inspektoři kontrolovali především poctivost prodeje, označení výrobků cenou, dodržení míry nápojů a hmotnosti u vážených potravin.

Porušení právních předpisů bylo zjištěno ve třech případech. “ V jednom případě se jednalo o prodej padělků, kdy bylo inspektory zajištěno 11 párů padělků náušnic Chanel. S kontrolovaným subjektem bude zahájeno správní řízení. U dvou obchodníků bylo zjištěno používání úředně neověřeného měřidla. Inspektoři ČOI jim uložili pokuty na místě v celkové výši 3 000 Kč,“ uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*