Industriální turistika láká stále víc

ilustr. obr.
  •  

Náš region je bohatý na industriální turistiku. Velkému zájmu se těšila informační centra ledvické a tušimické elektrárny. Během roku 2017 si výrobní zdroje energie a tepla ČEZu prohlédlo 6 164 návštěvníků nejen tuzemských, ale také zahraničních.

Loni navštívilo Informační centrum Ledvice 2 557 osob. Patřili mezi ně žáci a studenti ze základních a různě zaměřených středních škol z okresů Teplice, Most, Louny, Ústí nad Labem a také zahraniční hosté ze Švédska či Ukrajiny. Dvě tisícovky lidí si pak prohlédly provoz Elektrárny Tušimice. Sem měli namířeno i vysokoškoláci z pražských škol.

„Rovněž k nám zavítali zaměstnanci z firem, které se nějakým způsobem zabývají energetikou nebo strojírenstvím. Měli jsme zde i tradiční třídenní Energetickou maturitu pro nejlepší středoškolské studenty fyziky z partnerských škol,“ uvedla Marie Tučková, manažerka návštěvnického a vzdělávacího centra v Elektrárně Tušimice.

Kroky zájemců loni vedly také do Elektrárny Počerady. Lidé se například dozvěděli, jak funguje Paroplynový cyklus Počerady. Nouzi o návštěvníky neměla ani Teplárna Trmice či Vodní elektrárna Střekov na Labi a malá vodní elektrárna Želina na řece Ohři.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*