Hynek Čermák bude vystavovat v muzeu

  •  

V teplickém muzeu bude vystavovat svoje fotografie herec a fotograf Hynek Čermák. Vernisáž výstavy U PŘE RODU se uskuteční ve foyer teplického zámku ve čtvrtek 3. března v 18 hodin. Výstava bude k vidění až do 24. dubna v Jízdárně teplického zámku.

„Žena není krásná, krása je žena.“ Glosa pochází z esejů filosofa Ladislava Klímy a je klíčová pro pochopení a otevření imaginárního prostoru, ve kterém se pohybují ženy fotografa Hynka Čermáka. Autor vnímá a prezentuje ženu v její archetypální podstatě, žena je pro něj tajemná bytost a bohyně velkého gesta a pózy, současně alegorií věčného zrození, něhy, touhy, lásky, ale i představitelkou organického Erótu. Na fotografiích lze spatřovat bohatství těchto podob a vůní.

Expozice představuje především výběr z volné fotografické řady nazvané autorem U pře rodu. Jedná se o tvorbu, která vznikala v průběhu posledních dvou let. Hynek Čermák, jak je patrné z názvu této řady aktů, proniká hlouběji do vnitřního citového prostoru ženy. Tento vhled umocňuje jeho schopnost vnímat a reagovat na široce odstupňovanou škálu valérů světla a stínů. Hynek Čermák se tímto způsobem zařadil mezi přední fotografy, kteří do svých kompozic vkládají ženu-akt jako téma klasicky přitažlivé, avšak uchopené nepodbízivě osobitě.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*