Hasiči cvičili vyproštění lidí ze závalu

  •  

Nalezení a vyproštění osob ze závalu v prostorách starších a opuštěných budov cvičili hasiči z Teplicka a Mostecka.  Cvičení s názvem „Vyhledávání a vyproštění osob z částečně staticky narušených a zřícených budov“ proběhlo v Krupce.

Podle námětu cvičení hasiči vyjížděli k případu, kdy se zloději kovů se pokusí odcizit železné části dvou starších opuštěných budov, které jsou příležitostně používány bezdomovci k přespání. Při této činnosti dojde ke zborcení nosných stěn budov a zřícení střechy jedné budovy, která zasype blíže nespecifikovaný větší počet bezdomovců. Ze sutin zřícených budov se ozývá volání o pomoc.

„Cvičení mělo za cíl prověřit akceschopnost jednotek a reálných dojezdových časů, spolupráci příslušníků z Teplic a Mostu na daný typ události, možnosti a znalost využití prostředků z vybavení kontejneru Správa státních hmotných rezerv Most a kontejneru závalového z Teplic, součinnost s kynologickými týmy při vyhledávání většího množství zavalených osob“ popisuje mluvčí hasičů Lukáš Marvan a dodává, že se akce zúčastnili jednotky z Teplic, Mostu, Krupky – Bohusudova, Proboštova, Krupky, pak také kynologové se zaměřením na sutiny a Městská policie Krupka.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*