FOTO: Ze soutěže o nejhezčí kraslici přivezla Arkadie jednu zlatou medaili

Foto: Jitka Riedelová
  •  

Už podeváté se v předvelikonočním období schází žáci speciálních škol regionu v Duchcově, aby soutěžili ve zdobení kraslic. A podeváté se soutěže „O nejkrásnější velikonoční vajíčko“, kterou pořádá DD, ZŠ a SŠ p.o. Duchcov, zúčastňuje i družstvo speciální soukromé školy teplické Arkadie.

Letošního ročníku se „v barvách Arkadie“ zúčastnili čtyři dívky a jeden chlapec. A právě on, Jirka Kolář, přesvědčil porotu, že jeho výtvor, vajíčko zdobené kávovými zrny, si zaslouží v jeho kategorii první místo. Dívky se sice v silné konkurenci celkem 41 soutěžících „na bednu“ nedostaly, ale nebyly zklamané, braly to sportovně. „Techniky, které zvolila děvčata byly zajímavé,“ říká Jitka Riedelová, učitelka výtvarné výchovy, která soutěžící doprovázela. „Posloužil jim k jejich výtvarným kreacím mech, macešky, peříčka a dokonce i napínáčky. Celá naše parta byla úžasná, všichni se moc snažili, pracovali až do konce se zaujetím, byli samostatní a chovali se ukázkově. A to nám udělalo větší radost než medaile.“

Soutěže podobného typu podporují kreativitu dětí a také je motivují k prohlubování dovedností, které jim do budoucna pomohou při jejich pracovním uplatnění. Na vzdělávání totiž v Arkadii navazuje řada služeb, jejichž cílem je dovést mladé lidi se zdravotním postižením až k jejich prvnímu zaměstnání.

Kraslice_01 Kraslice_02 Kraslice_03 Kraslice_04

Foto: Jitka Riedelová
Foto: Jitka Riedelová

Josef Hon, Arkadie Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*