FOTO: Výstava Arkadie je věnována době vánoční

Foto: Josef Hon
  •  

Pětadvacetkrát už prožívali klienti Arkadie přípravu na Vánoce společně. Zprvu malí žáčci ve školičce na vánočních besídkách, později přibývala další střediska, pro chráněné dílny se toto období stalo tím, čím jsou pro zemědělce vrcholící žně.

O jejich výrobky s vánoční tematikou je takový zájem, že je ani nestíhají vyrábět. V některých letech k tomu finišující výroba kalendáře na přicházející rok a každoročně stovky novoročenek. Posledních dvacet let také každoročně jedno adventní odpoledne, věnované několika stovkám Tepličanů – Vánoce s Arkadií. A vše, co se z období adventu z těch uplynulých pětadvaceti let zachovalo, doplněné spoustou tematických výtvarných výtvorů žáků školy a výrobků zaměstnanců chráněných dílen, najdete na výstavě „25. VÁNOCE V ARKADII“ ve výstavních síních teplického zámku.

Jako při každé výstavě to začalo náročnými dny příprav a instalace, při kterých se tým, sehraný z mnoha výstav předchozích, pořádně zapotil. Pak už přišly slavnostní chvíle vernisáže. Hudební vystoupení souboru Arkadie, pár slov ředitelky Lenky Machaloušové, obsahujících poděkování tvůrkyním výstavy (dlužno podotknout, že sama stála tvůrčímu týmu v čele), milé občerstvení vytvořené klienty Arkadie a pak už jen prohlížení výstavních exponátů a listování ve vystavených kronikách.

Vernisáž byla příjemným setkáním několika desítek přátel Arkadie s jejími klienty a zaměstnanci. Znovu se sejdou právě při Vánocích s Arkadií, ve čtvrtek 15.prosince v šanovské Mušli. Kdo nestihl vernisáž, může výstavu navštívit až do 8.ledna příštího roku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Josef Hon


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*