FOTO: V dílničce v Ohníči si hráli malí i dospělí

  •  

Dílnička na statku v Ohníči pozvala v sobotu 14. června děti i dospěláky a v duchu hesla „kdo si hraje, nezlobí“ pro ně připravila noc plnou her a zábavy.

Návštěvníci vyráběli originální keramické dekorace, pletli košíky, nebo se jen tak družili. Na provoz tvořivé Dílničky na statku přispěla Nadace ČEZ na žádost zaměstnanců Skupiny ČEZ částkou 30 000 korun.

Dílnička dává dětem i dospělým z vesnice a blízkého okolí možnost aktivně trávit volný čas. Zároveň jim pomáhá prohlubovat tvořivost a uměleckého ducha. Rozličné aktivity většinou navazují na staré zvyky a obyčeje.

Stálí členové i náhodní návštěvníci se v Dílničce na statku vždy jednou týdně zapojí do tvorby různých výrobků, které si následně odnášejí domů s pýchou, že „něco“ dokázali. Navíc i s myšlenkou, že jejich výrobek udělá někomu radost.

Několikrát do roka se také účastní spaní s dílničkou, sportovních her či dětských oslav. „Chceme, aby se u nás všem líbilo, proto se snažíme Dílničku neustále zvelebovat. Teď jsme například z příspěvku Nadace ČEZ pořídili nový dětský nábytek, výtvarné pomůcky a dekorační materiály,“ uvedla Lada Černá z Dílničky na statku.

Ota Schnepp


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*