FOTO: Tradice integrovaných táborů Arkadie pokračuje

  •  

Již bezmála tři desetiletí, léto co léto, odjíždí žáci školy Arkadie, klienti sociálních služeb této organizace, ale také jejich sourozenci či kamarádi na svůj prázdninový tábor.  Téměř dvě desítky let se tento tábor, který má bezesporu velký integrační potenciál, koná v krásné krajině Českého středohoří, v Horním Vysokém u Úštěku.

Každým z táborů prolíná tematicky zaměřená celotáborová soutěž. Ta letošní byla zasvěcena kouzelným bytostem a čarování. „Soutěžní disciplíny vymýšleli vždy zástupci třech oddílů – Zaklínači, Upírátka a Strašidelný prďáci. Soutěžilo se v netradičních disciplínách jako je Košťácký trojboj, Famfrpál, Strašidelný pamatovák, Míchání lektvarů, Potloukovaná…“, říká vedoucí tábora Martina Vitvarová, v září, po prázdninách, už zase zástupkyně ředitele školy pro druhý stupeň. Vedle těchto, poněkud exoticky znějících činností, je program plný typických táborových disciplín, výletů cyklistických i pěších, chybět nesmí stezka odvahy a samozřejmě táboráky. Děti mohly uplatnit svůj talent v soutěžích kulturního či sportovního charakteru, seznámily se s vojenskou technikou na Chmelaři, vařily, ale užily si i letního kina.

Velký dík, jako každoročně, patří manželům Karlovým, provozovatelům rekreačního zařízení, za milou péči, hasičům z Úštěku zprostředkovaným panem Lukášem Balaštíkem za předvedení jejich práce a vozového parku, trenéru Karlu Šváchovi z golfového klubu Libouchec za školu golfu i pracovníkům OSPOD z Litoměřic, kteří zde pořádali svůj tábor a přibrali nás k některým zajímavým aktivitám. Další velký dík všem vedoucím, kteří se ve svém osobním volném čase dětem věnovali. Milé dárky věnovala hudební skupina Voice, Akce byla finančně podpořena v rámci dotačního programu “Volný čas 2019” vyhlašovaného Ústeckým krajem.

Josef Hon, Arkadie Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*