FOTO: Teplice otevřely re-use centrum

  •  

Nepotřebné, ale funkční věci odložte v re-use centru. Ode dneška můžete odevzdat například drobný nábytek, bytové doplňky, ale i dětské hračky, sportovní potřeby, nádobí nebo nářadí do takzvaného re-use centra. To bylo otevřeno den před Mezinárodním dnem životního prostředí, které je 5. června, v prostoru sběrného dvora v Teplicích, Úprkova 3120.

Centrum uvedl do provozu přestřižením pásky primátor města Hynek Hanza. A sám věnoval již nepoužívanou autosedačku, která může, u jiného majitele, dál sloužit svému účelu a nestane se díky tomu odpadem. „Jde o pilotní projekt, přijímat se zatím budou jen malé předměty, ale do budoucna rozšíření nevylučujeme,“ řekl primátor Hynek Hanza a dodal, že doufá, že re-use centrum budou Tepličané využívat a nebude se odpad povalovat po městě. Zároveň by se mohlo mírně snížit objem odpadů, které běžně končí na skládce

Re – use centrum bude dispozici pro obyvatele Teplic ve stejný čas jako sběrný dvůr. Od pondělí do pátku 8 – 18 hodin a v sobotu 8 – 14 hodin.

Obyvatelé Teplic za svoz odpadu neplatí a o zavedení poplatku vedení města neuvažuje ani do budoucnosti. Snahou zůstává motivovat lidi ke snížení tvorby odpadu. Pro srovnání: v roce 2011 bylo směsného komunálního odpadu 10 950 tun. V roce 2020 jeho množství vzrostlo na 11 230 tun. U velkoobjemového odpadu je to pak nárůst z 3 450 tun v roce 2011 na 6 200 tun v roce 2020.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*