FOTO: Společně k moři

Ahoj moře!. Foto: Lenka Pichertová
  •  

Naší společností dost intenzívně rezonuje otázka integrace či inkluze ve vzdělávacím procesu. Ta má samozřejmě své limity a je jasné, že děti s mentálním postižením se nebudou vzdělávat společně s gymnazisty.

Proč by se ale nemohli vzájemně poznávat, trávit spolu část volného času?      S touto myšlenkou přizvalo před dvěma léty vedení soukromého Gymnázia J.A.Komenského v Dubí  ke svému zářijovému pobytu u Jaderského moře také žáky soukromé speciální školy Arkadie a klienty sociálních služeb Arkadie. Tohle pozvání se každoročně opakuje a tak už byli v minulých dnech studenti gymnázia a žáci a klienti Arkadie na Makarské riviéře společně potřetí. Vzájemně se tu poznali, studenti se v přirozených situacích dozvěděli jak pomáhat těm, kteří pomoc svého okolí potřebují.

Program pobytu byl takový, jaký jen může u prosluněného pobřeží být. Koupání, výlety do okolí, projížďka „vláčkem“, ale také stravování v restauraci, které přinášelo nové podněty, nové vzorce chování. Studentům pobyt přinesl zkušenost s lidmi trochu jinými, se kterými se někteří budou setkávat ve svých budoucích profesích, ale všichni v běžném životě.

Za to všechno patří dík vedení dubského gymnázia, manželům Koukolovým, dlouholetým sponzorům Arkadie, kteří pobyt finančně podpořili, ale také doprovodu z Arkadie i samotným studentům.

Makarská_01 Makarská_02 Makarská_03 Makarská_04 Makarská_05 Makarská_06 Makarská_07 Makarská_08

Josef Hon


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*