FOTO: Podívejte se, jak pokračují práce na aquacentru

  •  

Přístavba a rekonstrukce aquacentra je v plném proudu. Probíhají zemní práce za budovou, přípravy na výstavbu nového plaveckého bazénu a bourací práce ve stávajícím areálu.

„Byly vybudovány základové piloty a základové pasy pro nový plavecký bazén. Došlo ke zpevnění svahu za původním areálem a připravuje se napojení sítí do areálu nového. Ve stávající budově byly ihned po uzavření Aquacentra zahájeny bourací práce. Probíhají bourací práce, tzn. bourání obkladů, dlažeb v sociálních zařízeních, odstranění dlažby na ochozech bazénu, vybourání otvoru pro výtahovou šachtu. Byly odstraněny podhledy. Ve strojovně probíhá demontáž technologických zařízení,“ popisuje průběh prací ředitel Aquacentra Michael Paraska.

Práce zatím probíhají podle harmonogramu a stavba by měla být dokončena do konce roku 2018. V provozu zůstává Restaurace Plavecká, Fittness, Squash a Minigolf. Město za přestavbu zaplatí 240 milionů korun a financuje ji z vlastních prostředků, bez dotací či úvěrů.

„Je nutné přihlédnout ke složitosti stavby. Rekonstruujeme téměř celý stávající areál, přistavujeme nový plavecký bazén, rozšiřujeme saunu, zvětšujeme ochlazovací bazén pro saunaře, přibude brouzdaliště pro děti, šatnové zázemí a další. Obě stavby budou technologicky propojeny,“ dodává Michael Paraska.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*