FOTO: Modlanská řezba je minulostí

  •  

Pořádná řezba proběhla uplynulou sobotu v Modlanech. Tu pro všechny přítomné zajistili dvě krásné řezbářky Magda Malá a Marta Novotná, jeden borec s vizáží metalového dravce Jiří Hejtmánek a jeden škrábač dřeva s holohárem, skoro domácí Zdeněk Lamka.

Čtyři umělečtí řezbáři motorovou pilou před zraky přítomných vytvářeli nádherné řezby orla v letu, skřítka, hejkala a nádhernou zvoničku. Tyto řezby zůstávají v majetku obce a budou umístěny v obci.

Krátce před šestnáctou hodinou to vypadalo jako při startu F1. Drsné zvuky motorových pil zahájily adrenalinovou podívanou, tak zvaný Speed Carving, kdy sochaři musí do hodiny vytvořit určitá díla. A tak před zraky návštěvníků vznikala kobra, veverka, zvonička ve tvaru srdce ze dvou sov a také duch dubu, ochránce domova. Všechna tato díla byla následně vydražena ve velmi dramatické atmosféře, kdy jeden příhoz navyšoval druhý, až na zajímavou konečnou sumu.

Sympatickým gestem přispěl do dražby řezbář Zdeněk Lamka, který věnoval svou vyřezanou sovu, kdy suma z dražby byla věnována zdravotně postižené Lucii. K příjemnému pohodovému odpoledni přispěla Šanovská kovárna svou nabídkou občerstvení a vynikajícími grilovanými pstruhy, což byla zaručená dobrota.

První ročník Modlanské řezby přinesl zajímavou podívanou, kdy pod šikovnýma rukama řezbářů vznikaly krásné výtvory motorovou pilou, adrenalin proběhlou dražbou, pomoc potřebnému, ale hlavně pohodové odpoledne završené závěrečným vystoupením Zbyňka Humplíka. Přejme si, aby druhý ročník Modlanské řezby byl stejně tak úspěšný jako tento premiérový.

Petr Hubený, Modlany


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*