FOTO: Medaile sice bramborová, ale reprezentace vzorná

  •  

V uplynulých dnech proběhlo II. setkání partnerských organizací projektu „Spolupráce a výměna nápadů, metod a postupů v pomoci osobám se zdravotním postižením ve střední Evropě.“ financovaného z programu ERASMUS + aktivity Strategická partnerství, uskutečnilo se u polských přátel. Tentokrát se ho za Arkadii, která je českým účastníkem projektu, zúčastnilo šest zaměstnanců chráněných dílen a uživatelů služby Sociálně-terapeutické dílny z Teplic a Úpořin, spolu se dvěma asistenty.

„Hlavní náplní byla účast na mezinárodních sportovních hrách ve Zlotoryji, kde jsme dopadli lépe než vloni,získali jsme 4. místo z jedenácti zúčastněných týmů ze tří zemí. Všichni účastníci se velmi obětavě zapojili do velmi kvalitně připravených sportovních disciplín a na hřišti podali náramný výkon,“ říká asistent Jiří Seifrt, jinak vedoucí chráněné dílny Arkadie. K dalšímu programu patřila exkurze do chráněných dílen ZAZ ve Swierzawě, prohlídka podzemního komplexu Riesa v Osowce a návštěva lázní SzczawnoZdrój. Již nyní se připravují další dvě společná setkání v tomto roce, listopadové u partnerů v Gardelegenu a prosincové opět hostí Arkadie v Teplicích v rámci své předvánoční akce Živý Betlém.

Účast Arkadie v tomto projektu, který navazuje na projekty předchozí, trvá už řadu let a má pro přípravu lidí s handicapem na pracovní uplatnění značný význam. Výměna zkušeností zaměstnanců, kteří klienty na pracovní uplatnění připravují, je stejně důležitá jako zvyšování motivace klientů, kterou pozitivně ovlivňuje poznávání života v partnerských organizacích a setkávání se zahraničními partnery.

Arkadie Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*