Malí herci se představili v divadle

  •  

Žáci a pedagogové ze ZŠ Purkyňova vystoupili na přehlídce školních divadel v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem. Přehlídka se konala v rámci projektu „Školní divadlo,“ v němž jsme od září zapojeni. Představení nese název „Turistický průvodce po Čechách,“ a je autorským divadlem asistentek pedagoga, Dity Gözové a Zuzy Potočkové. Šest významných českých měst a žádný dějepis. Jedeme na výlet právě teď! Zajdeme na koncert, na fotbal, vyrazíme na dostihy nebo na výstavu. Když budeme mít štěstí, třeba se objeví i Jarda Jágr…

Divadlo se žáky nacvičujeme od září a zapadá do konceptu, který je součástí školního vzdělávacího programu a zároveň letitou tradicí „školičky“ na Valech. Tuto tradici zavedla, a průkopnicí dramatické výchovy žáků se zdravotním postižením v Arkadii byla a je paní PhDr. Jaroslava Svobodová.

Během třídenní přehlídky školních divadel v Ústí se vystřídalo mnoho škol, které jsou do projektu zapojeny právě tak jako my. V projektu jde o to, ukázat školám, že není třeba obávat se školního divadla, naopak, že školní divadlo může přinést mnoho pozitivního jak žákům samotným, tak také jako skvělý nástroj pro integraci dětí s postižením, sociálním znevýhodněným apod.

Děti ze školičky na Valech měly úspěch. Představení bylo dynamické, propojené pečlivě vybranou hudbou a ušité dětem na míru podle jejich možností a schopností. Divácké ohlasy byly pozitivní, což nás velmi těší a je pro děti i pedagogy skvělou odměnou i motivací pro další práci na školním divadle. Žáci za svůj výkon obdrželi pohár a diplom za skvělý hudební doprovod školního divadla. Každý pak navíc dostal ještě svůj vlastní malý diplom a sladkou odměnu.

Zvláště bychom chtěli poděkovat agentuře Dream PRO, s.r.o. která celou akci technicky zajistila na objednávku ALMA VIS, o. s. – sdružení, které projekt Školní divadlo zaštiťuje. Zaměstnanci agentury Dream PRO s námi jednali jako v bavlnce, měli jsme veškerý komfort mnoha techniků, kteří nám byli k dispozici, a velmi milý přístup veškerého personálu celou akci pozvedl na luxusní zážitek. Mnohokrát jim za to děkujeme.

Zuza Potočková

 

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*