FOTO: Halloween si v Hrobčicích užívaly stovky návštěvníků

Foto: Lucie Jarošová
  •  

Mateřská škola Hrobčice a Obecní úřad Hrobčice připravili pro své obyvatele a návštěvníky oslavu Halloweenu, která tradičně patří mezi hojně navštěvované, a  to nejenom v Hrobčicích, ale sjíždějí se na ni i lidé z blízké Bíliny a také z Teplic.

Strašidelné odpoledne bylo zahájeno na zahradě skřítka Hrobčíka, kde se uskutečnily výtvarné dílny a nechybělo ani populární malování na obličej. „Jsme velmi rádi, že na dílničky přišlo hodně lidí. Děti si s velkým zájmem malovaly obrázky, vystřihovaly nejrůznější strašidla a k chuti přišly i čarodějnické koláče. Připravili jsme tři plechy a ty během chvíle byly snězené. Jsem moc ráda, že lidé přišli a že se jim program na naší zahradě líbil,“ řekla ředitelka MŠ Hrobčice Marcela Dvořáková.

V 17.30 hodin byl slavnostně zahájen halloweenský průvod. Ten staroval ve spodní části zahrady skřítka Hrobčíka. Vedl přes celou zahradu, kolem kostela a po cestě a silnici k fotbalovému hřišti. Na stezce odvahy každého čekalo několik překvapení.

„Každé dítě dostalo svítící pásek na cestu, která bylo hodně strašidelná. Nechyběli duchové, oživlé mrtvolky, které téměř každého návštěvníka pěkně vystrašili. Děti musely projít kolem hřbitova, který hlídala smrtka a na konci stezky odvahy bylo pro každého připravené sladké překvapení,“ prozradila ředitelka školy Marcela Dvořáková. Návštěvníci Hrobčic se halloweenskou stezku odvahy užívali. „Jsem zde poprvé a je to něco neuvěřitelného. Je úžasné, co se tady povedlo pro děti udělat. Škoda, že u nás v Teplicích to neumí,“ říkaly shodně dvě maminky, které dorazily do Hrobčic z Teplic. A spokojeni byli i další. „Já jsem se strašně lekl těch zombíků, kteří chodili a strašili. Bylo to ale tady  moc krásné a už se těším na další akce,“ dodával osmiletý Vojta.

Po skončení stezky odvahy došel celý průvod na fotbalové hřiště, kde každý z účastníků zdarma obdržel od Obecního úřadu Hrobčice lampion štěstí. Následně se celá obloha nad Hrobčickem proměnila v záři lampiónků. „Jsme velice potěšeni tím, kolik lidí k nám do Hrobčic přijelo. Halloween pořádáme už po několikáté, ale tolik lidí zde ještě nikdy nebylo. Co jsme počítali, tak jenom dětí bylo přes tři sta a minimálně další dvě stovky činil jejich doprovod. Přes pět set lidí si tak doufám u nás užilo pěkné odpoledne a večer,“ řekla starostka obce Hrobčice Jana Syslová.

Další pěkné akce v Hrobčicích budou následovat. „Máme toho připraveného ještě hodně. Nebude chybět rozsvěcení vánočního stromečku, přivítáme nové občánky Hrobčicka, ale také proběhnou vánoční dílničky, jak v mateřské škole, tak i na Obecním úřadu a samozřejmě připravena bude Mikulášská a také adventní koncerty v kostelech sv. Jakuba v Mrzlicích a kostele sv. Prokopa v Mukově,“ zve na další události v obci Hrobčice starostka Jana Syslová.

Dušičky_Hrobčice (1) Dušičky_Hrobčice (2) Dušičky_Hrobčice (3) Dušičky_Hrobčice (4) Dušičky_Hrobčice (5) Dušičky_Hrobčice (6) Dušičky_Hrobčice (7) Dušičky_Hrobčice (8) Dušičky_Hrobčice (9) Dušičky_Hrobčice (10) Dušičky_Hrobčice (11) Dušičky_Hrobčice (12) Dušičky_Hrobčice (13) Dušičky_Hrobčice (14) Dušičky_Hrobčice (15)

Karel Schön


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*