FOTO: Duškovy čtyři dohody pro Arkadii

  •  

Výtěžek z představení Divadla Jaroslava Duška – Čtyři dohody, které se uskutečnilo v teplickém Krušnohorském divadle, věnovali umělci a produkce této inscenace soukromé speciální škole Arkadie. A že byl herecký výkon Jaroslava Duška a jeho kolegů velkým lákadlem, svědčí to, že kapacita velkého sálu (696 míst) byla vyprodána hned v prvním dnu předprodeje.

Myšlenka na benefiční představení vzešla od tatínka Julči, žákyně školy, člena správní rady obecně prospěšné společnosti, kterou škola Arkadie je. Pak už následovalo hledání teplického partnera, kterým se stal Dům kultury, disponující důstojnými prostory Krušnohorského divadla, bleskový předprodej, který mohl uspokojit jen část Tepličanů, dychtících seznámit se s Knihou moudrosti starých Toltéků a nakonec mnoho mouder zprostředkovaných v průběhu večera charismatickým Jaroslavem Duškem. Honza Veselý, který celou akci zorganizoval, říká: „Velký dík patří především Jaroslavu Duškovi a mým přátelům a kolegům z divadla, kteří hledali cestu jak nám i Julince pomoci a s myšlenkou benefice přišli. Má velkou radost, že si tepličtí diváci představení užili a že jsme mohli společně pomoci Arkadii. Doufám, že ne naposledy. “

Získávání finančních prostředků pro provoz, ale také další rozvoj školy není snadnou záležitostí. Státní dotace zdaleka nepokrývá vše, co je spojeno s náročnou péčí, kterou je třeba věnovat dětem se zdravotním postižením a tak každá takováto akce velmi pomůže. Na závěr je tedy třeba poděkovat jak Jaroslavu Duškovi a jeho hereckým partnerům, tak produkci představení, teplickému Domu kultury a v neposlední řadě všem, kdo zakoupením vstupenek k výsledkům benefičního představení přispěli.

?

?

dusek_1

Josef Hon


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*