Budoucí obráběči kovů z Ústeckého kraje změřili své znalosti a šikovnost

Práce na soustruhu. Zdroj: Střední škola stavební a strojní Teplice
  •  

Na pracovišti Střední školy stavební a strojní Teplice v Krupce se konalo regionální kolo celostátní profesní soutěže „České ručičky“, jejímž vyhlašovatelem je Cech Kovo Česká republika. Na soutěž pro žáky oboru Obráběč kovů se do Krupky 26. února sjely dvoučlenné týmy nejlepších žáků středních škol z Varnsdorfu, Děčína, Roudnice nad Labem, Mostu a Chomutova, včetně domácích z hostitelské školy. Soutěž se těšila značné společenské pozornosti, o čemž svědčila návštěva zástupců města Krupky včetně starosty Zdeňka Matouše.

Úkolem žáků bylo s co největší přesností v daném čase zhotovit na soustruhu součástky podle výrobní dokumentace, měření různými typy měřidel, lícování a odborný test, který ověřoval teoretické znalosti.

Po celodenním klání byly vyhlášeny výsledky. Vítězové byli odměněni hodnotnými věcnými cenami – digitálními měřidly, které poskytla firma Mahr z Proboštova a též knihou o Krupce, kterou věnoval pan starosta z Krupky.

Do celostátního kola ve Žďáru nad Sázavou, které proběhne 11. – 13. dubna, postoupili dva nejlepší z této soutěže. Ústecký kraj budou zastupovat Adam Birnbaum z VOŠ, SPŠ a SOŠ Varnsdorf a Kamil Ota ze SŠ stavební a strojní Teplice. Přejeme žákům, aby dosáhli dalších úspěchů.

vedoucí učitel odborného výcviku Miloslav Svoboda


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*