FOTO: Beskydy přivítaly klienty a zaměstnance Arkadie

Foto: Arkadie
  •  

Potřetí v Beskydech, poprvé v hotelu Rajská bouda v Malenovicích, byli na sportovně rekreačním pobytu klienti a zaměstnanci Arkadie a také jejich rodinní příslušníci. Byla to jedna z pobytových akcí, které v široké škále Arkadie každoročně pro své klienty a zaměstnance připravuje.

Třicet devět účastníků si za pět pobytových dnů užilo velmi pestrého programu, od turistiky, přes poznávání a společenské aktivity až po aktivity ryze sportovní. V rámci programu navštívili ostravskou ZOO, udělali si výlet do Polského Těšína, do rožnovského skanzenu, ti zdatnější vyšlápli na Lysou horu, tradiční už byl také turnaj čtyř mužstev v bowlingu. Jako při ostatních pobytech nechyběl ani maškarní rej, tentokrát na téma ovoce a zelenina. Byl spojený s narozeninami Báry Liscové a tak nechyběl ani narozeninový dort a drobný dárek ode všech. Majitel hotelu přispěl do programu dvěma společenskými tanci, nacvičenými s jednou účastnicí pobytu. „Neobvyklé bylo grilování v nedalekém Smiříně,“ říká Mirka Horová, iniciátorka a vedoucí pobytu, „hostili nás na soukromé zahradě lidé, se kterými jsem se seznámila na soukromé dovolené, sami rodiče dítěte se zdravotním postižením. Takovou návštěvu prý ještě nezažili.“

Pobytové akce jsou důležitou součástí osamostatňování klientů, ale také nástrojem prohlubování mimopracovních vztahů zaměstnanců chráněných dílen i ostatních středisek Arkadie. Dík za to patří organizátorům akce, ale také řidiči Martinu Holanovi z Autobusové dopravy Sláma, firmě Isoline EU, která poskytla pitný režim, Jitce Šidové z Ekodendry Chotějovice a Ing.Miroslavu Cejnarovi, kteří pobyt finančně podpořili.

Foto: Arkadie

Josef Hon, Arkadie


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*