Foto: Arkadie plesala ve Vysokém Domě

Foto: Lenka Pichertová
  •  

Sál restaurace Vysoký Dům v Horské Bystřici se v sobotu zaplnil tancechtivými zaměstnanci Arkadie, jejich rodinnými příslušníky a přáteli, ale také těmi, kdo mají prostě plesy Arkadie rádi. Trochu výlučné postavení ale měli absolventi jednoleté a dvouleté praktické školy Arkadie, kteří byli aktéry nejdůležitějšího bodu programu plesu, absolventského stužkování.

„Již řadu let se snažíme, aby ukončení vzdělávání našich žáků bylo co nejdůstojnější,“ říká ředitel soukromé speciální školy Arkadie, Ivan Růžička, „a jejich stužkování nám k tomu pomáhá. Takové slavnostní chvilky našim žákům zvyšují sebevědomí a určitě jsou i důležitou odměnou rodičům za péči o dítě s postižením.“ A je třeba říci, že jejich účast na plesu byla opravdu důstojná a že si „svého“ plesu užívali. Navíc udělali další krůček do Arkadie „dospěláků“.

Stužkování ale nebylo zdaleka jediným bodem plesového programu. Doslova zářili ve dvou vystoupeních mladičtí členové tanečního klubu Styl-Dance Teplice, Honza Benedikt a Štěpánka Drobná. V pokročilejší době pak účastníky plesu pobavily břišními tanci členky skupiny Bolly Ladies. Nelze zapomenout na bohatou tombolu, do které přispěla řada dárců a sponzorů Arkadie, ale část výher tvořily také výrobky chráněných dílen Arkadie. Jako na každém plesu, tak i tady měla lví podíl na úspěchu plesu kapela. Tou byla skupina M RESPECT a hrála tančícím párům až do druhé hodiny. „Tančilo se jak o závod,“ říká ředitelka Arkadie Lenka Machaloušová, „všem se to moc líbilo a já jsem z toho měla moc dobrý pocit“.

Ples se vydařil a přispěl tak k prohloubení vztahů uvnitř Arkadie i k představení této neziskové organizace dalším potenciálním přátelům. I to je nezbytná součást činnosti Arkadie, pro níž je důležité být součástí teplické komunity.

Ples_(1) Ples_(2) Ples_(4) Ples_(5)

Josef Hon, Arkadie Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*