FOTO: Arkadie byla v grilování bronzová

Foto: Karel Klášterka
  •  

V uplynulých dnech proběhlo již VII. setkání v rámci projektu E.B.A.M.B – tj. „Výměna zkušeností v odborném vzdělávání a přípravě na práci osob se zdravotním postižením“, financovaného z prostředků programu ERASMUS+, tentokrát v polské Zlotoryji.Organizátoři z organizace PCPR, jednoho z partnerů projektu, připravili pestrý program.  Jeho hlavní součástí byl 10. ročník mezinárodní soutěže v grilování.

Soutěže, určené osobám se zdravotním postižením, se zúčastnilo 10 týmů z Polska, Německa a Čech. V ostré konkurenci zvítězil tým dalšího partnera projektu, Lebenshilfe z německého Gardelegenu, který měl na letošním grilování premiéru. Na „bednu“ se dostalo i družstvo Arkadie, to se soutěže zúčastnilo už posedmé a letos se umístilo se na krásném třetím místě. „S námi vyzdobeným stolem a připravenými pokrmy, které byly díky sponzorskému daru od Plzeňských pivovarů ve stylu česko-polské hospody, jsme porotu velmi zaujali a s výsledkem jsme nadmíru spokojeni,“ pochvaluje si hlavní trenérka „grilovacího“ týmu, jinak ekonomka Arkadie, Ing. Mirka Horová.

Kromě této akce, na kterou se osoby se zdravotním postižením se svými asistenty připravují více než tři měsíce, absolvovali účastníci setkání také další dva dvouhodinové workshopy. Jeden se zaměřením na zdobení vánočních koulí, což je jeden z výrobních programů místních chráněných dílen a druhý na výrobu fantastické pravěké krajiny v paleontologickém skanzenu Dobków. Z kulturních akcí jmenujme slavnostní večeři na hradě Grodziec nebo návštěvu SklarskePoreby.

Všem zúčastněným se u polských přátel moc líbilo a domluvené je také již další, v pořadí už VIII. setkání projektového týmu. To se uskuteční v září, tentokrát v Teplicích.

Arkadie Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*