Fiesta od La Banda de Contenedor

  •  

Hudba teplicko-ústecké „kapely z kontejneru“ La Banda de Contenedor je živá, energická a staví na originálním přístupu a silném DIY cítění. Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Pod tím vším jsou  stále  cítit  latinskoamerické  kořeny.  Nebojí  se  chytlavosti  ani  kontroverzních  obratů. V textech,  mapujících  vztahy,  sex  a  politiku,  je  dominantní  španělština,  zaznívá  ale  také  angličtina  a občas i čeština.

“Fiesta in Agonia je první nahrávkou, na které jasně a zřetelně zní duše téhle kapely. První, která říká, že tohle jsme my. Název má dvě významové roviny. První je doslovná, inspirovaná místní slavností v obci  Agonia  na  severu  Portugalska,  kde  jsem  několik  let  žil  a  kde  i  vznikla  titulní  fotka  EP.

Druhá  je ekologicko-ekonomická, kdy je naše planeta v mnoha ohledech v agonii, dusí nás znečištění a miliardy lidí třetího světa žijí v chudobě, zatímco nás zajímá mistrovství ve fotbale, kde si dát burger a kde se v pátek ožrat. A hlavně, ať nám sem nikdo neleze,” dodává k nahrávce kapelník a bubeník Vojta “Vizír” Vágner.

Třípísňové EP nahrála kapela v Tajným studiu v produkci Jana Brambůrka a vyšlo 7. července u Yannick South Records.  EP otevírá video singl TOC de Marx.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*