Festival pod širým nebem počítá i s deštěm

  •  

Nádvoří zámku první zářijový víkend tradičně ožije divadlem i hudbou. Během tří dnů si podle ředitele teplického domu kultury Přemysla Šoby návštěvníci užijí představení podle svého vkusu. Chybět nebudou dopolední pohádky, odpolední koncerty a večerní divadelní představení.

Jde už o jednadvacátý ročník. Kdo a proč přišel na myšlenku tuto divadelní tradici v Teplicích založit?

Byla to kolegyně Inka Skopcová, která pracovala na našem programovém oddělení. Ta přišla s nápadem udělat v létě divadlo pod širým nebem a od té doby zůstává základní koncept. To znamená, že je to akce třídenní, že se koná vždy první víkend v září, takže jde o jakýsi předěl mezi letní a klasickou divadelní sezonou.  A že je to akce pro všechny. Takže dopoledne je pohádka pro děti, odpoledne je to hudební program a večer divadelní představení. Formou zvýhodněných vícedenních vstupenek se snažíme, podpořit myšlenku divadelního festivalu. Nesmím zapomenout na Evu Stieberovou, která festival řadu let dramaticky a organizačně zajišťovala.

Baví divadlo Tepličany? Chodí dost návštěvníků?

Ten zájem se dá rozdělit do tří skupin. Jedna to jsou ti naši stálí návštěvníci, pak to jsou lidé, co si vyberou jedno/dvě představení, která je zaujmou, a pak jsou to například návštěvníci lázní, lidé ze širšího okolí, kteří využijí, že tu zrovna jsou nebo se do Teplic vypraví. Shodou okolností je souběžně o ten první víkend v září v Teplicích i Food festival, který naši akci vhodně doplňuje.

Počasí letošního léta je dost nestabilní. Máte i nějakou takzvaně mokrou variantu?

V případě velmi nepříznivého počasí, je mokrá varianta u nás v Krušnohorském divadle. Ale to se rozhodne den předem, podle opravdu špatné předpovědi počasí.

Jaké představení láká vás osobně?

Mě láká vzpomínka na Petra Skoumala pod názvem Malý bobr. Písničky tohoto autora jsou opravdu pro celou rodinu. Možná lidé ani nevědí, že on je autorem písní, která hrál třeba Michal Prokop. A z divadelních představení se těším na After Life, v podání Divadla Na Jezerce, režiséra Jana Hřebejka s hvězdným obsazením.

Kromě divadla se na nádvoří zámku odehrává více akcí, je to tak?

V posledních letech tam máme pravidelné letní kino, které letos plánujeme až do poloviny září, a také koncerty nebo muzikály. Ne jen na plátně, ale i živá představení. Koncem srpna tam bude koncertní provedení muzikálu Tři mušketýři.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*