Čtvrtý ročník Národní potravinové sbírky se uskutečnil i v Trnovanech

  •  

Již čtvrtý Národní potravinové sbírky, kterou organizuje Bysnys pro společnost ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a Armádou spásy se povedl. V rámci sbírky mohli lidé 12. listopadu přispět různým neziskovým organizacím nákupem trvanlivých potravin a drogerie. Letos se prvně do sbírky zapojila také teplická nezisková organizace Květina, z.s.

Sběrné místo měla organizace celý den v supermarketu u Červeného kostela v Trnovanech. Právě zde bylo možné potkat dobrovolníky v modrých zástěrách „Potraviny pomáhají“, kteří s letáky v ruce informovali návštěvníky obchodu nejen o sbírce, ale také odpovídali na jejich otázky, které potraviny je nejvhodnější darovat či komu potraviny budou pomáhat. A kde tedy budou darované potraviny pomáhat?

Vybrané potraviny budou použity jako pomoc lidem, kteří nemají z různých důvodů dostatek potravinových zdrojů. Organizace Květina, z.s. poskytuje na území Teplicka hned několik služeb, které pomáhají různým skupinám lidí, především se jedná o pěstounské rodiny, ohrožené děti, rodiny s dětmi, ale také dospělé a seniory, kteří ve svém životě řeší různé problémy, např. nízké příjmy, špatné bytové podmínky, zdravotní obtíže apod.

U sběrného místa se zastavily desítky lidí, jejichž příspěvky do sbírky byly velmi různorodé – od několika perníčků pro děti po plný vozík těstovin, rýže, mléka, mouky, čajů atd. Celý den byla na místě atmosféra plná pohody, štědrosti a chuti pomáhat.

V neděli večer vyhlásili organizátoři sbírky oficiální výsledky, dle kterých bylo letos darováno v celé republice více než 300 tun potravin. Květina, z.s. během sbírky vybrala celkem 534kg potravin. Květina, z.s. děkuje všem, kteří do sbírky nějak přispěli a také dobrovolníkům z řad studentů teplického gymnázia, kteří věnovali svůj volný čas a svou aktivitou podpořili dobrou věc.

dobrovolnice-lenka-petrzelkovi-a-tereza-zejdlskovi dsc_0555

Barbora Vernerová, sociální pracovník, Květina, z. s.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*