Druhá šance pro vaše věci a planetu

  •  

V neděli 13. srpna od 11:00 do 16:00 proběhne u skautské klubovny v Teplicích již tradiční SWAP party. Jde o jednodenní akci, na kterou je možné donést věci, které doma leží ladem, a zároveň si odnést věci, které udělají radost.

Na swap je možné donést například oblečení, nářadí, boty, hračky, knihy, domácí potřeby, hry, elektroniku, dekorace nebo květiny, vše pouze nepoškozené, čisté a kvalitní. Věci je možné nosit buď v pátek 11. srpna mezi 16:30 a 17:30, nebo přímo v den swapu do skautské klubovny, Aloise Jiráska 1961, Teplice.

Vstupné je 100 Kč na osobu (malé děti jako doprovod rodičů zdarma). Každý návštěvník má možnost odnést si jednu velkou tašku věcí (po 15:00 bez limitu). „Rok co rok jsme svědky narůstajícího množství zbytečných věcí, které končí na skládkách a zatěžují naši planetu. Zveme všechny, kteří chtějí přispět ke snížení odpadu a darovat svým věcem druhou šanci, aby se připojili k naší nadcházející akci,“ dodává k události organizátorka akce Michaela Klennerová. „Ať už toužíte po nových doplňcích do domácnosti, nových knihách, stylovém oblečení nebo potřebách pro děti, u nás to můžete najít. Věříme, že společně můžeme udělat rozdíl a zároveň si užít skvělou atmosféru a radost ze sdílení. Dejme našim věcem a planetě druhou šanci.”

SWAP party proběhla poprvé v únoru 2019 díky nadšení pár dobrovolníků. Do dnešního dne se těchto setkání uskutečnilo 22 a jejich obliba stále roste. Na poslední Swap party v květnu 2023 se v průběhu jednoho dne donesla 1,3 tuny věcí. Na místě se rozebralo 86 % věcí. Zbytek byl darován neziskovým organizacím v okolí a jen pouhých 6 kg skončilo nevyužitých v textilním kontejneru.

Kromě jednorázových Swap party funguje stálý swapový sklad dětských věcí v Jankovcově ulici v Teplicích a online FB skupina Swap Teplice, která čítá skoro 6000 fanoušků. V červenci 2023 byl zaregistrovaný spolek Swap Teplice. Jeho cílem je propojovat lidi i firmy, kteří mají přebytek nevyužitých věcí, s dalšími firmami či lidmi, kteří tyto přebytky mohou využít. Ve spolupráci s Magistrátem města Teplice usiluje o otevření nového Re-use centra pro Teplice a blízké okolí. Kontakt pro více informací: Michaela Klennerová, 777 246 304, info@swapteplice.cz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*