Dovolenou si užili jak lidé na vozíku i bez, tak jejich rodiče

  •  

Tradiční týdenní prázdninový pobyt uživatelů sociálních služeb a žáků školy s těžším postižením má obrovský význam jak pro samotné účastníky, tak pro jejich rodiny. Těm prvním přináší spoustu zážitků a také příležitost k osamostatnění, těm druhým pár dní odpočinku v celoročním nepřetržitém nasazení. Řadu let jsou tyto pobyty organizovány v chatkové osadě v Sosni na Plzeňsku.

Přes třicet účastníků, včetně osmi vozíčkářů, zde za pomoci svých asistentů strávilo příjemných šest dní. Vzhledem k vysokým teplotám bylo tentokrát hlavním úkolem zajistit pitný režim a dostatečné ochlazení všech účastníků. I tak se podařilo realizovat různé sportovní a rekondiční aktivity, procházky do okolí, ale také výtvarné a kreativní činnosti.

„Největší přínos má tato akce pro rodiče zúčastněných, kteří si díky ní můžou téměř na týden naplánovat volný čas pouze pro sebe a odpočinout si od náročné péče o člena domácnosti s těžkým zdravotním hendikepem,“ podotýká Zuzana Nétková, jinak vedoucí denního stacionáře Arkadie v Teplicích, která organizuje tyto pobyty již více než třináct let.

Poděkování patří všem, kdo se účastníkům pobytu obětavě věnovali, ale také Nadačnímu fondu Severočeská voda a Statutárnímu městu Teplice, jejichž laskavá finanční podpora umožnila dostupnost pobytu všem klientům.

Arkadie Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*