Dobrý vesnický oběd bez zdržování

  •  

Při zvažování, zda si zajít na oběd v Olympii, jsem se nakonec rozhodl vyzkoušet restauraci naproti ní. V Srbicích totiž mají hospodu s zajímavým názvem U Babky, která u vchodu inzeruje i podávání obědů.

Po řadě městských restaurací se tedy odhodlávám zkusit i vesnickou. Přiznávám, že jsem sem šel trochu obezřetně. Interiér mě ničím nezaujal, rozhodně se blíží spíše čtvrté cenové, trochu oprýskaný, na stole reklamní ubrusy pivovaru, které rozhodně nevypadaly nejlépe vyžehlené. Ale abych nekřivdil, ani špinavé. Uvnitř se kouří, takže opravdu typická hospoda. S příbory zarolovanými v ubrousku ve sklenici, ale i poctivě se solí, pepřem a maggi. A několik minut před polednem plná, našel jsem zde jediný volný stůl.

Aktuální menu rovnou na stole, a tak nemusím čekat, až mi ho někdo přinese. Na něm dvě polévky a jedenáct nabízených hotovek, takže je z čeho vybírat. Musím pár minut počkat, obsluhuje zde jen jedna číšnice, která se při plné hospodě opravdu nezastaví. Jakmile se jí uvolní ruce, přijde a vybírám si jednu ze dvou točených limonád. Jedno jídlo již stačili hosté sníst, tak mám nakonec volbu z deseti. Volím frankfurtskou polévku a českou klasiku – výpečky se zelím a houskovým knedlíkem.

Ještě než dostanu polévku, zjistím, že i zde mají wifi, jen je třeba se zeptat na heslo. Polévka je velmi dobrá. Do frankfurtské většinou dávají párek, tady ale kuchař zvolil klobásu, podle mého odhadu ostravskou. Rozhodně udělal dobře. Mají tu sice mé neoblíbené misky, ale neobvyklého tvaru. Není třeba ji moc naklánět.

babka-jidlo

Na hlavní jídlo nečekám vůbec. Jakmile položím lžíci, již ho číšnice nese. Na talíři je poctivá dřevorubecká porce, už na začátku je mi jasné, že tohle nesním. Knedlíky jsou dobré, maso opravdu měkké a zelí příjemně kyselé. Není to samozřejmě žádný Hilton, ale přesně takhle si představuji typickou restauraci na vesnici, kde se najím českého jídla.

Kouknu se nakonec i na záchody. Tady bych dal malé minus za to, jak jsou zašlé dlaždice a ušmudlané zrcadlo, ale v poledne tu mají uklizeno, k dispozici je tekuté mýdlo a papírové ručníky. Sem se nikdo bát nemusí. Za celý oběd, který jsem ani nemohl zdolat, mi naúčtovali 103 korun, což na Teplicku rozhodně patří do té levnější poloviny. Strávil jsem zde jen 23 minut. Pokud vám nebude vadit to vesničtější prostředí a máte rádi hospodskou klasiku, určitě neprohloupíte, když si sem skočíte na jídlo.


  •  

1 komentář z Dobrý vesnický oběd bez zdržování

  1. Souhlasím, přesně tak to vnímám i já. Nechodím tam často, ale když jedu v době oběda kolem, zajdu. Vždycky si tam vyberu a pochutnám. A hlavně nečekám. Proto si myslím, že tento článek informuje naprosto přesně a objektivně.

  2. Jsme s manželkou v důchodu,vaříme doma.Pokud se manželce nechce vařit,nebo jedeme např.do města kolem poledne,jedinou hospodou,kterou navštívíme je tato.U Babky vařejí opradu chutně a levně !!

  3. Tak dneska jsem na základě tohoto článku uvedenou hospůdku v Srbicích společně s manželkou navštívil. Nelze nic jiného,než s uvedeným článkem souhlasit. Jídlo opravdu chutné.Obsluha rychlá.Prostě všechno OK.No a že se tam kouří?? Komu to jo vadí, ať tam nechodí. Chlapi se potřebují najíst třeba i v montérkách, teď se i ohřát no a po dobrém obědě si dát i to cigárko. Cena jídla? Super- 1x kuřecí pašerák, 1x bramboráčky s pikantní kuřecí směsí,(velmi slušné porce) 1x polévka, 1x nealko pivo a 1x točená 11 za 225.-Kč.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*