Dobrý vepřový steak se studenou cuketou

  •  

Pivovar Monopol má v Teplicích dobré jméno a už mi o něm říkalo více přátel, proto cesta v centru Teplic míří právě do něho. Je to jeden z minipivovarů s restaurací, kterých vyrostlo v Česku jak hub po dešti. Vstup do něho je zajímavý a velmi příjemný. Asi deset minut po poledni je zde docela plno, volný stůl nacházím až v zadní části lokálu.

Polední menu leží na stole, tak nemusím čekat. Jsou na něm dvě polévky a čtyři jídla. Jedno z nich je jako tip, steak z vepřové pečeně s grilovanou cuketou a hranolky. Když tip, jdu do toho a k tomu kuřecí vývar s kuskusem. Když přijde číšnice, jako první mi hlásí, že jedno z nabízených jídel již nemají. Což je podle mne ve čtvrt na jednu znak toho, že to trošku neodhadli. Ale není to mé vybrané, tak si objednávám. A ke všemu kolu.

Polévku mi donesou velmi rychle. Je na můj vkus neslaná, ale sůl a pepř tu mají, tak vše napravuji. Ještě si stačím říci o heslo na wifi, když ho zadám, funguje bez problému a svižně. Ani na druhé jídlo nečekám. Dokonce mi ho nesli dříve, než jsem dojedl polévku, ale na rozdíl od jiných restaurací, kde jsem to již zažil, mi ho nepostavili na stůl. Ale počkali s ním, až dojím.

Hlavní chod vypadá dobře a je v něm i dost masa v nějaké pepřové omáčce. Spolu s hranolkami si velmi pochutnám. Zklamáním je ale cuketka. Jestli maso a hranolky jsou krásně teplé, tak cuketa viděla gril nejspíše ještě před tím, než jsem do restaurace dorazil. Má pokojovou teplotu.

Když si řeknu o účet, přinesou ten s EET kódem, je na něm 197 korun. Na Teplice je to vysoká cena, asi druhá nejvyšší, kterou jsme zde v restauracích zatím platil. Ale měl jsem nejdražší jídlo, na lístku bylo i o 50 korun levnější. Ještě se skočím podívat na toalety, těm nemám co vytknout. Vše za 25 minut.

Monopol je pro mne příjemná restaurace, kde se dá nejen dobře, ale i rychle najíst. Případně dlouho posedět s přáteli. Až na tu studenou grilovanou cuketu bez chyby.


  •  

1 komentář z Dobrý vepřový steak se studenou cuketou

  1. To opravdu nebylo drahé.Když půjdete na Lunu a poručíte si obalovaný sýr s hranolkama,tak jen za 2 trojúhelníčky sýra dáte 110kč. Byli jsme tam s manželem a za obalovaný sýr + hranolky a 3 malá piva jsme zaplatili přes 330 kč.Někdo třeba řekne,že ve dvou to není moc,ale mne za 2 malé sýry 110 kč přijde opravdu hodně a po téhle zkušenosti tam rozhodně již nikdy nepůjdu.:(

  2. Být vámi bych zkusila koloseum ve fontáně. Dala jsem si pouze hlavní chod bez polévky k tomu vodu a vyšlo mě to a necelé 400. Pouze za mě. Jen voda stala 90,-

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*