Dobrovolníci uklidili okolí Milady

  •  

V sobotu ráno se bezmála čtyřicet dobrovolníků zúčastnilo akce „Ukliďme Miladu“, kterou uspořádal PKÚ jako správce jezera Milada. Sešly se tu všechny věkové kategorie, od předškoláků až po seniory, včetně rodinných týmů. A objevili různé zajímavosti. Nakonec na odvoz čekalo dvacet pytlů roztříděného odpadu.

Dobrovolníci při úklidu objevili místa, ze kterých si mnozí návštěvníci jezera udělali opravdu odkladiště. Objevili pozůstatky po domácím pikniku v podobě pekáče, po party, která byla zřejmě hodně veselá, protože se kombinoval džin s tonikem a láhve zůstaly společně s brčky v hustém rákosí. Další skupina objevila v podstatě kompletní oblečení, od svetru přes kraťasy až po silonky. A kromě hromady špačků od cigaret, plastových kelímků a obalů od různých dobrot se v pytli objevily i části dětských hraček a zachovalé dětské odrážedlo. Další nepořádek objevili potápěči z Ústí nad Labem, kteří uklízeli pod hladinou.

Po bezmála třech hodinách se všichni setkali u hlavní pláže, kde na účastníky čekal horký čaj a opékání buřtů. Oheň rozdělali a hlídali hasiči z Chabařovic.

„Jsme rádi, že se nás podpořily další firmy, které poskytly například pytle na odpadky nebo dřevo k závěrečnému opékání špekáčků.  I když se na březích Milady provádí pravidelný úklid, přece jen jsou místa, která potřebují více. Veřejný úklid budeme opakovat každým rokem po ukončení turistické sezony. Je to symbolický projev vztahu k tomuto místu,“ vysvětlila Hana Volfová, mluvčí PKÚ.

„Byli bychom rádi, kdyby na Miladě začaly vznikat nové tradice. Rozhodně by stálo za to, aby se tu znovu objevili studenti architektury, kteří při letošním workshopu vytvořili řadu dřevěných prvků. Lidé si jejich lavičky, odpočívadla, knihobudky a další hned oblíbili. A určitě by bylo dobré zopakovat akci Ukliďme Miladu příští rok na jaře v rámci již známého projektu „Ukliďme Česko,“ doplnila Kateřina Kulhánková, tajemnice Dobrovolného svazku obcí Jezera Milada.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*