Dobrovolníci Českého červeného kříže hledají další posily

  •  

Začátkem března bylo v nemocnici v Karlových Varech nasazeno 8 členů a dobrovolníků humanitární jednotky Českého červeného kříže Teplice v projektu Ústředního krizového týmu ČČK s názvem „MT72“ neboli mobilní týmy 72 hodin.

Zajistili jsme 4 osoby na denní směnu a 4 na noční směnu. Členové sloužili na covidovém oddělení, kde se starali o pacienty, kteří nevyžadují intenzivní péči.

Zajišťovali jsme například – manipulaci s pacientem na lůžku, polohování, dopomoc v pohybu mimo postel, hygiena pacienta, výměna plen a ošetření pokožky pacienta, úprava lůžka, asistence při stravování, pitný režim, základní sledování celkového stavu pacienta, neinvazivní měření fyziologických funkcí a všeobecnou pomoc zdravotnickému personálu.

Od počátku aktivního nasazení jsme tak jako ČČK odsloužili přes 1630 hodin a nasadili přes 17 týmů z celé republiky.

Vzhledem k aktuální kritické situaci v dalších nemocnicích rozšiřujeme další mobilní i koordinační síly pro další nasazení. Proto žádáme širokou veřejnost, aby nám pomohli a připojili se k nám. Zajistíme Vám kurz – „Základy moderního ošetřovatelství“. Pojďte pomáhat s námi!!! Přidejte se k nám na www.mscckndp.cz

Jiří Herlitze, velitel HJ OS ČČK Teplice

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*