Do ústecké zoo přijely dvě nové samičky

Foto: Nikola Roštejnská
  •  

Novým přírůstkem ústecké zoo je panda červená. „Jedná se o mladou samici, která se narodila v roce 2014 v anglickém Drusillas Zoo Parku, odkud v pátek 15. března ve večerních hodinách přicestovala,“ upřesňuje Nikola Roštejnská.

Po příjezdu na ni v expozici čekal samec Eugenio, který je v ústecké zoo od roku 2010. „Během spojování byl překvapivě zdrženlivý samec a před novou samicí spíše utíkal. Po pár dnech se však osmělil a nyní již oba jedinci po většinu dne společně odpočívají v koruně velkého akátu,“ popisuje chovatelka Jana Klementová.

„Další novou obyvatelkou ústecké zoo se stala v pondělí 18. března necelé dva roky stará samice velemyši obláčkové jménem Pandora, která dorazila z německé Zoo Neunkircher,“ sděluje Nikola Roštejnská. Tvořit pár bude se samcem Wiliamem, který přišel v roce 2015 ze Zoo Vídeň.

„Seznamování s novým prostředím probíhá pomaleji. Pandora si našla své místo v dutině kmenu a prozkoumávat expozici chodí prozatím zřídka. Společnost ji vyjma samce dělá pár tan severních, které ve volné přírodě také obývají Jihovýchodní Asii,“ dodává chovatelka Jana Klementová.

Novým přírůstkem ústecké zoo je panda červená. „Jedná se o mladou samici, která se narodila v roce 2014 v anglickém Drusillas Zoo Parku, odkud v pátek 15. března ve večerních hodinách přicestovala,“ upřesňuje Nikola Roštejnská. Po příjezdu na ni v expozici čekal samec Eugenio, který je v ústecké zoo od roku 2010. „Během spojování byl překvapivě zdrženlivý samec a před novou samicí spíše utíkal. Po pár dnech se však osmělil a nyní již oba jedinci po většinu dne společně odpočívají v koruně velkého akátu,“ popisuje chovatelka Jana Klementová.

„Další novou obyvatelkou ústecké zoo se stala v pondělí 18. března necelé dva roky stará samice velemyši obláčkové jménem Pandora, která dorazila z německé Zoo Neunkircher,“ sděluje Nikola Roštejnská. Tvořit pár bude se samcem Wiliamem, který přišel v roce 2015 ze Zoo Vídeň. „Seznamování s novým prostředím probíhá pomaleji. Pandora si našla své místo v dutině kmenu a prozkoumávat expozici chodí prozatím zřídka. Společnost ji vyjma samce dělá pár tan severních, které ve volné přírodě také obývají Jihovýchodní Asii,“ dodává chovatelka Jana Klementová.

Foto: Nikola Roštejnská


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*