Do Teplic přijede americký kytarista Vince Agwada

  •  

Američan Vince Agwada je kytarista, zpěvák, skladatel a producent, který se na americké bluesové scéně pohybuje více než čtvrt století. A vy si ho už 14. dubna od 20:00 hodin užijete v teplickém Jazz Clubu.

Vstupné je 200 korun. Vince pochází z Chicaga. Jeho otec byl hluboce zakořeněn v tradiční africké hudbě a máma milovala blues, jazz a gospel. To vše mu dalo výborný hudební základ. Jeho skutečnou školou byly ovšem jam-sessions v slavném bluesovém „přístavu“, hudebním klubu Theresa’s & Buddy Guy’s Checkerboard Lounge, kde mohl vidět, ale také hrát s takovými jmény jako Junior Wells, Buddy Guy, Magic Slim, Otish Rush, John Primer, Little Milton, Hubert Sumlin, Sammy Lawhorn a Lefty Dizz. V 80. a 90. letech cestoval po USA, Kanadě a západní Evropě. Tady uváděl koncerty takovým bluesovým velikánům, jako jsou Bernie Mac, Koko Taylor, Son Seals a Sugar Blue.

V 90. letech si zároveň dokončil technické vzdělání v oblasti elektroniky, na které v jeho mládí jaksi nebyl kvůli muzice čas, a stal se vedoucím technikem ve známém chicagském studiu Trax. Vince vydal dvě vlastní alba. V roce 2008 „Eyes Of The City“ a v roce 2011 „Basic Blue“. Jako kytarista se podílel na mnoha albech různých umělců jako jsou Son Seals „Live At B.L.U.E.S.“ nebo Sugar Blue „In Your Eyes“.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*