Do Teplic přijede americký kytarista Vince Agwada

Američan Vince Agwada je kytarista, zpěvák, skladatel a producent, který se na americké bluesové scéně pohybuje více než čtvrt století. A vy si ho už 14. dubna od 20:00 hodin užijete v teplickém Jazz Clubu.

Vstupné je 200 korun. Vince pochází z Chicaga. Jeho otec byl hluboce zakořeněn v tradiční africké hudbě a máma milovala blues, jazz a gospel. To vše mu dalo výborný hudební základ. Jeho skutečnou školou byly ovšem jam-sessions v slavném bluesovém „přístavu“, hudebním klubu Theresa’s & Buddy Guy’s Checkerboard Lounge, kde mohl vidět, ale také hrát s takovými jmény jako Junior Wells, Buddy Guy, Magic Slim, Otish Rush, John Primer, Little Milton, Hubert Sumlin, Sammy Lawhorn a Lefty Dizz. V 80. a 90. letech cestoval po USA, Kanadě a západní Evropě. Tady uváděl koncerty takovým bluesovým velikánům, jako jsou Bernie Mac, Koko Taylor, Son Seals a Sugar Blue.

V 90. letech si zároveň dokončil technické vzdělání v oblasti elektroniky, na které v jeho mládí jaksi nebyl kvůli muzice čas, a stal se vedoucím technikem ve známém chicagském studiu Trax. Vince vydal dvě vlastní alba. V roce 2008 „Eyes Of The City“ a v roce 2011 „Basic Blue“. Jako kytarista se podílel na mnoha albech různých umělců jako jsou Son Seals „Live At B.L.U.E.S.“ nebo Sugar Blue „In Your Eyes“.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*