Do městské galerie na novou výstavu

Foto: teplice.cz
  •  

Na výstavě s názvem Generační setkání se v Galerii Zahradní dům představily poprvé na společné výstavě se svou nejniternější tvorbou dvě liberecké výtvarnice – Eva Kubínová a její dcera Ilona Chválová. Akademickou malířku Evu Kubínovou v umělecké činnosti provází celý život technika dřevořezu i figurální motivy. Našla zde svůj zcela nezaměnitelný výraz. Snažila se o harmonické prolnutí textury dřevěné plochy matrice a vlastního uměleckého zásahu.  Vznikala tak díla, v nichž se samotná kresba dřeva stávala součástí figur. Zachycuje lidské prožitky a emoce, vzpomínky, ale i letmá setkání s tvaroslovím přírody a krajiny.

Oproti matce se Ilona Chválová se věnuje od mládí malbě, a to především v osobité práci se sypkými pigmenty na ručním papíře. V její tvorbě najdeme dlouhá období abstraktní práce i období soustředěná na figuru. V obrazech se často prolínají přírodní tvarové, barevné a strukturální zážitky s figurálními náznaky. Největší pozornost věnuje autorka světlu, barvě a prostoru.

Výstava Generační setkání bude v teplické galerii k vidění od pondělí do neděle mezi 11:00 a 17:00 hodinou až do 20. dubna.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*