Devítka kandidátů v boji o senátora

  •  

O uvolněné místo v Senátu se utká devět kandidátů. Doplňující volby byly vyhlášeny kvůli náhlému úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery a vítěz se ujme mandátu na zbytek jeho volebního období do října 2024.

Vedle primátora Teplic Hynka Hanzy za ODS, se o senátorský post na Teplicku uchází Jana Syslová, která kandiduje za hnutí Starostové a nezávislí, KSČM vyšle do souboje hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, hnutí ANO zastupuje starostka Bíliny Zuzana Schwarz Bařtipánová a sociální demokracii starosta Duchcova Zbyněk Šimbera.

Za SPD kandiduje krajský zastupitel Bohumil Ježek a za Trikolóru ředitel střední školy a krajský předseda strany v Ústeckém kraji Zdeněk Pešek. Kandidaturu potvrdil i ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman, který se s Jaroslavem Kuberou utkal ve 2. kole senátních voleb v roce 2018. Za stranu Rozumní kandiduje bývalý kněz Eugen Sigismund Freimann.

Volební místnosti se otevírají v pátek 5. června v 14:00 a volit se bude do 22:00 a v sobotu 6. června jsou volební místnosti otevřeny od 8:00 do 14:00 hodin. Případné druhé kolo se koná následující týden. O tomto termínu rozhodl prezident Miloš Zeman. Původně měly být doplňovací volby koncem března, ale kvůli pandemii koronaviru se neuskutečnily.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*