Devět medailí z abilympiády přivezly děti z Arkadie

Foto: Tomáš Vorochta
  •  

Abilympiáda pořádaná Nadací Jedličkova ústavu v Praze, je naší nejvýznamnější soutěží ve schopnostech a dovednostech dětí a mladých lidí se zdravotním postižením. Letos se uskutečnil již její 19.ročník a stejně jako v letech minulých se ho zúčastnil také soutěžní tým speciální soukromé školy teplické Arkadie.

V sobotu jsme se již tradičně zúčastnili souboje dovedností v pražském Jedličkově ústavu. I v tomto ročníku jsme byli velmi úspěšní. Pět žáků vybojovalo zlaté medaile. Další čtyři si vedli velmi dobře, získali dvě stříbrné a dvě bronzové medaile.

Po složení slibů hodnotitelů i soutěžících začalo klání v jednotlivých disciplínách. V letošním roce jich bylo celkem osm. Naše výprava bojovala o medaile v sedmi z nich.

Na nejvyšší stupeň vystoupil Tomáš Němeček (aranžování květin), Lucie Hulanová (keramika), Jiří Poslušný (lego mladších dětí), Pavel Mynář (práce se dřevem) a Tomáš Beneš (tkaní). Stříbrnou medaili si odnesl Karel Vyskočil (lego mladších dětí) a Alena Takáčová (studená kuchyně). Bronzovou medaili Marie Köhlová (studená kuchyně) a Jan Vaňek (tkaní). Ani ostatní účastníci ale neodjeli s prázdnou. Odvezli si dárkové tašky a diplomy s čestným uznáním.

O doprovodný program abilympiády se postaralo divadlo s Pošťáckou pohádkou na motivy známého příběhu Karla Čapka. Jsme rádi, že jsme se po tříleté odmlce, způsobené epidemií covidu, mohli znovu setkat s týmy z ostatních škol z celé republiky.

Dorota Šáchová, Arkadie


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*