Dětská setkání neznají hranice

  •  

Děti z mateřské školy Korálek z Krupky a děti z mateřské školy Bühlauer Weltentdecker z Drážďan se 9. prosince se v Drážďanech společně setkaly a užily si bohatý program na téma „Na cestách za Mikulášem“. Organizátorem akce byla nezisková organizace Salon des deutsch-tschechischen Dialogs (Salondialog) sídlící v Drážďanech ve spolupráci s Zentralbibliothek.

Pro 31 dětí z Německa a České republiky bylo připraveno česko-německé literární čtení, setkání s českým Mikulášem, čertem a andělem a kreativní workshop, jak uvedla K. Meißner-Malinová ze Salondialogu. U „stromu přátelství“ si poté děti společně zazpívaly česko-německé koledy. Setkání proběhlo za přítomnosti generální konzulky ČR paní Markéty Meissnerové a za finančního přispění Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže – Tandem a Fondu česko-německé budoucnosti v rámci programu Odmalička.

Salondialog je kooperačním centrem pro česko-saskou spolupráci v oblasti vzdělávání a kultury, navazujícím na myšlenky Přemysla Pittra. Svou činností se snaží o vzájemné poznávání obou kultur a o podporu spolupráce mezi českými a saskými organizacemi a institucemi.

Klára Meißner-Malinová, Salon des deutsch-tschechischen Dialogs Dresden


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*