Děti z duchcovského domova otevírají v Albertu svůj velikonoční Obchůdek

  •  

Také letos nabídnou děti z Dětského domova v Duchcově vlastnoručně vyrobené dárky a dekorace v teplické prodejně Albert v ulici Srbická. Malé obchodníky budou zákazníci moci podpořit v sobotu 23. a v neděli 24. března. Vydělané peníze využijí na společné aktivity v domově. Děti plánují zrealizovat výlet, také chtějí peníze využít na nákup materiálu na tvoření. Cílem charitativního projektu Obchůdky s Albertem je usnadnit dětem vstup do života tím, že si zábavnou formou osvojí důležité dovednosti včetně finanční gramotnosti.

Děti vyrobily dekorační předměty, jako jsou velikonoční věnce, ošatky či košíčky. Dále si pro zákazníky připravily zajíčky a ovečky ze sena, ozdobné náušnice a náramky, velikonoční sádrové výrobky. Stejně jako děti bavila výroba ozdob, těší se na jejich prodej během víkendu před Velikonocemi 23. 3. – 24. 3. 2024.

„Na Obchůdky se připravujeme již několik týdnů a před startem akce vše pečlivě dolaďujeme. Letos jsou našimi favority pro prodej dekorativní velikonoční věnce, ale určitě potěší i ostatní velikonoční dekorace. Děti se s nadšení pustily do tvoření a nyní se již těší na samotný prodej výrobků ve svém velikonočním Obchůdku,“ říká Blanka Stádníková, ředitelka Dětského domova Duchcov.

„Velikonoční Obchůdky s Albertem letos otevřou již po osmé, aby daly znevýhodněným dětem možnost pochlubit se svojí zručností a kreativitou. Neméně důležité je ale také to, že si samy určí sortiment svých Obchůdků, naplánují výrobu, zajistí pořízení materiálu i zastanou prodej na stánku v prodejně. Děti tak získají důležité zkušenosti, které jim později usnadní budoucí vstup do samostatného života,“ shrnuje Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert, který akci organizuje.

Do Obchůdků s Albertem se letos zapojuje celkem 45 dětských domovů a dalších organizací zaměřených na péči o sociálně znevýhodněné děti a mladé lidi. Obchůdky budou lidé potkávat ve vybraných prodejnách Albert od 15. do 30. března, dárky a dekorace lze od 11. března zakoupit také na e-shopu obchudky.nadacnifondalbert.cz. Během loňských Velikonoc si malí obchodníci vydělali rekordních 390 tisíc korun.

 

 

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*