Den dětí s udicí a podběrákem

Foto: Jan Hrnčíř a Josef Hon
  •  

Stalo se už tradicí, že žáci soukromé speciální školy Arkadie, ale také klienti denního stacionáře, tráví Den dětí s udicí a podběrákem. Garantem této tradice je MO Teplice Českého rybářského svazu společně s firmou Knauf Insulation. Duší akce je každoročně ten, kdo ji kdysi vymyslel, ředitel Knaufu a zároveň rybář, člen ČRS Jan Brázda. Není na to zdaleka sám, malým rybářům obětavě asistují další členové rybářského svazu, ze strany Arkadie pak asistent pedagoga a rybář, Honza Hrnčíř. Pomáhají nasazovat na háček návnadu, učí jak nahazovat, pomohou s podběrákem a hlavně měří a počítají. Jiní, vlastně jiné, jak z řad rybářů tak pracovnic Knaufu zajišťují pro děti občerstvení.

Letošní rybaření bylo na rozdíl od let minulých u dolního rybníku teplické Zámecké zahrady. Svatý Petr, patron rybářů, tentokrát přál více děvčatům. Celkovou vítězkou rybářské soutěže se stala Nikolka Bašková, která nachytala nejvíce ryb, největší rybu, kapra dlouhého 48 centimetrů, ulovila Natálka Michalová. Ale rybářské štěstí přálo i klukům. Na druhém místě skončil Lukáš Skála, místo třetí obsadil Jirka Poslušný. Spokojení ale byli i ostatní, kteří se na „bednu“ nevešli. K dobré náladě přispělo i velmi příznivé počasí. Na závěr dostali mladé rybářky a rybáři diplom od rybářského svazu a keramickou rybičku, vyrobenou v chráněných dílnách Arkadie.

Poděkování patří všem zúčastněným, tradiční akce je dalším kamínkem do mozaiky partnerské spolupráce Knaufu, MO ČRS a Arkadie.

Josef Hon


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*