Den dětí oslavili malí rybáři z Arkadie společně s Knaufem

  •  

Stalo se už tradicí, že žáci základní a praktické školy Arkadie, ale také klienti denního stacionáře, slavili Den dětí na rybách. Garantem této tradice je MO Teplice Českého rybářského svazu společně s firmou Knauf Insulation. Duší akce je každoročně ten, kdo ji kdysi vymyslel, ředitel Knaufu a zároveň rybář, člen ČRS Jan Brázda. Není na to zdaleka sám, malým rybářům obětavě asistují a poskytují odbornou pomoc další členové rybářského svazu, ze strany Arkadie pak především pedagogové a zároveň rybáři, Tomáš Vorochta a Honza Hrnčíř. Pomáhají nasazovat na háček návnadu, učí jak nahazovat, pomohou s podběrákem a hlavně měří a počítají. Jiní, vlastně jiné, jak z řad rybářů, tak pracovnic Knaufu zajišťují pro děti občerstvení.

Letošní rybaření se poprvé konalo na rybářském revíru Lesní brána 8, Novosedlice, který je sice rozlohou malý, ale poskytnul všem účastníkům příjemné chvíle odpočinku při aktivitě v krásné přírodě. Svatý Petr, patron rybářů, i  tentokrát přál více děvčatům. Celkovou vítězkou rybářské soutěže se tak stala Alena Takáčová, která nachytala nejvíce ryb. Na druhém místě skončil Lukáš Havel a místo třetí obsadil Luboš Piebl. Spokojení ale byli i ostatní, kteří se na „bednu“ nevešli. K dobré náladě přispělo i příznivé počasí. Na závěr dostali mladé rybářky a rybáři diplom od rybářského svazu a keramickou rybičku, vyrobenou v chráněných dílnách Arkadie

A na závěr jedna zajímavost. Pravidelné akce chytání ryb s Knaufem stály i za zájmem školních dětí z Arkadie o tento zajímavý a smysluplný koníček, a tak již několik let funguje při škole rybářský kroužek Arkadie, který pod vedením pedagogů-rybářů  a ve spolupráci s pracovníky MO ČRS Teplice pomáhá vychovávat další mladé rybáře. Poděkování tedy patří všem zúčastněným, tradiční akce je tak dalším kamínkem do mozaiky partnerské spolupráce Knaufu, MO ČRS a Arkadie.

Tomáš Vorochta, Arkadie


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*