Den architektury letos pozve opět za architektonickými skvosty

ilustr. obr.
  •  

Příští týden začíná festival Den architektury. Největší architektonický festival u nás nabídne od 29. září do 5. října na více jak 450 zdarma přístupných akcí po celé České republice i na Slovensku. Pestrý festivalový program se uskuteční i v Ústeckém kraji a pozve opět na exkurze do běžně nepřístupných budov, architektonické procházky s poutavým výkladem, přednášky nebo program pro děti. Festival se letos zaměří na výjimečná konstrukční řešení, a to jak v historické architektuře, industriální architektuře, tak u staveb 20. až 21. století.

„Na nejrůznějších místech republiky připomeneme také dílo výjimečného představitele barokní gotiky Jana Blažeje Santiniho-Aichela, od jehož úmrtí uplyne letos 300 let, a vydáme se také po stavbách jednoho z nejvýraznějších představitelů poválečné architektury u nás – Karla Pragera, který se narodil před 100 lety,“ dodává zakladatelka a ředitelka Dne architektury Marcela Steinbachová. Program Dne architektury vzniká ve spolupráci s místními spolky, iniciativami či architekty.

Třináctý ročník festivalu Den architektury nabízí bohatý program i v Teplicích. Teplice, které jsou známé jako nejstarší lázeňské město ve střední Evropě, se v průběhu druhé poloviny 19. století začaly významně průmyslově rozvíjet. Komentovaná procházka s architektem Janem Kutákem povede právě po průmyslových strukturách města. Vstup je zdarma, v některých případech je potřeba s ohledem na kapacity rezervace předem. Podrobný program je k dispozici na www.denarchitektury.cz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*