Další zastávkou Legiovlaku bude Osek

  •  

Nádraží v Oseku je osmou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky. Legiovlak bude na nádraží Osek-město přístupný zdarma o víkendu 28. a 29. dubna, od 9 do 19 hodin. Přístup přes přechody na druhou stranu kolejiště, přístup do soupravy ze zadní strany.

Legiovlak se skládá ze 13 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky.

Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech vás čeká věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií.

Součástí doprovodného programu zastávky Legiovlaku v Oseku bude výstava dobového ležení, zbraní a výstroje československých legionářů a ruských kozáků z období první světové války.

Zároveň bude o víkendu otevřena expozice Klubu přátel krušnohorské železnice v budově nádraží Osek-město. Expozice se týká zčásti železnice všeobecně, zčásti přímo moldavské trati. V expozici jsou umístěna různá historická zařízení, staniční jízdní řády, jízdenky a podobné exponáty. V provozu budou modelová kolejiště.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*