Další úspěch toxi týmu. V domě pěstovali přes 400 rostlin konopí

Foto: Policie ČR
  •  

Velkopěstírnu marihuany odhalili kriminalisté z teplického toxi týmu v rodinném domě v Proboštově. Podle policejní mluvčí Ilony Gazdošové ve speciálně upravených pěstebních prostorách, zde dvojice mužů pěstovala minimálně ve dvou cyklech rostlinu konopí.

„Sofistikovanou technologií, kterou použili, se vypěstuje konopí s maximálním obsahem psychotropní látky – tetrahydrocannabinolu. Konopí pěstovali jak ve venkovním skleníku, kde již byly rostliny většího vzrůstu, tak i uvnitř domu, kde měli tzv. kolosea s menšími sazenicemi. Celkem kriminalisté zajistili přes 400 rostlin v různém stadiu vzrůstu, které poputují na expertizu,“ popisuje policejní mluvčí a dodává, že v domě byla nalezena na několika místech také sušina marihuany a různé chemikálie a vybavení pro pěstování, jako jsou ventilátory, váhy a pěstební nádoby.

Oba pěstitelé byli před domovní prohlídkou zadrženi a převezeni do policejní cely. Po zadokumentování celého skutku jim policejní komisař sdělil obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Vzhledem ke značnému rozsahu jim hrozí trest odnětí svobody na 2 léta až 10 let.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*