Další tři nakažení koronavirem jsou z Ústeckého kraje

  •  

V Ústeckém kraji se za neděli objevily tři nové případy nakažených nemocí COVID-16. Podle vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha se jedná o dvě ženy, které byly se skupinou osob, u kterých se virus již potvrdil, v italském středisku Auronzo di Cadore. Třetím nakaženým je starší muž, který je s nimi v rodinném vztahu a nebyl v Itálii. Došlo tedy k přenosu v rámci rodiny. Obě ženy i muž jsou bez potíží a zůstávají v domácí karanténě.

Celý sever Itálie je od neděle 8. března v karanténě. Češi se ale mohou vrátit zpět do republiky. Všichni, kdo se od 7. března z Itálie vrátí, tak musí zůstat v povinné čtrnáctidenní karanténě.

Od 9. března budou policisté, celní správa na vybraných hraničních přechodech provádět namátkové kontroly, které mají za cíl snížit riziko šíření koronavirem. A při kterých vám hasiči můžou změřit teplotu. V našem kraji se to týká hraničního přechodu Cínovec.

Zdravotníci odebrali o víkendu v Ústeckém kraji zhruba padesát vzorků k testu na nákazu koronavirem. Během neděle testy potvrdily nákazu u pěti lidí a momentálně je v Česku celkem jednatřicet nakažených.

Pro občany Ústeckého kraje byla zřízena nonstop infolinka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje, která má číslo 736 233 176.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*