Červen v muzeu

  •  

Bohatý červnový program v muzeu odstartovala vernisáž výstavy ZUŠ Teplice. Samotná výstava absolventů II. stupně výtvarného oboru ZUŠ Teplice, která ve výstavních místnostech teplického zámku potrvá do 16. června.

Už v pátek vypukne oblíbená Noc kostelů. Od 17:30 do 21:00 můžete navštívit románskou kryptu na vnitřním nádvoří teplického zámku.  V rámci Noci kostelů 2024 navštívit také románskou expozici s pozůstatky zaniklého ženského benediktinského kláštera královny Judity v Teplicích. Vstup do expozice je v průběhu Noci kostelů možný pouze od Ptačích schodů nebo od malého zámeckého rybníka a je zdarma.

V úterý 18. června se uskuteční od 18:00 hodin v Jízdárně teplického zámku komentovaná prohlídka výstavy 7 pahorků teplických s kurátorkou Bohuslavou Chleborádovou. Výstava k 130. výročí založení Muzejní společnosti Teplice-Šanov představuje přes sto pohledů na město Teplice v letech 1770 – 1870 v dílech drážďanských, vídeňských i pražských krajinářů. Nenechte si ujít největší prezentaci uměleckých děl spojených s teplickým lázeňstvím.  Výstava je k vidění do 8. září.

Teplický rodák a přední český vulkanolog a geolog Vladislav Rapprich z České geologické služby v Praze seznámí veřejnost s existencí našeho největšího vulkánu známého jako Altenbersko–teplická kaldera ve čtvrtek 20. června od 18:00 hodin v návštěvnické místnosti Johana.  Poutavou formou nastíní procesy jeho vzniku a následného geologického vývoje až do dnešní podoby. Na sopečných horninách tohoto obřího prvohorního vulkánu starého více než 300 milionů let se nejen rozprostírá samotné město Teplice, ale kolují v nich i teplické termální prameny. Vstupné je 40.

Teplice mají své muzeum 130 let a přednáška historičky Pavlíny Bouškové připomene první půl století jeho existence.  V úterý 25. června od 18:00 hodin v návštěvnické místnosti Johana přiblíží, jak muzeum vznikalo, jakým směrem se ubíralo jeho odborné zaměření nebo jakou stopu v něm zanechali soukromí sběratelé. Seznámíte se se zajímavými osudy osobností, které stály u zrodu muzea, dozvědí se něco o evidenci a prohlédnou si záhadné předměty, které se staly součástí starého sbírkového fondu. Vstupné je 40.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*