Cenu za inovaci získal i teplický student

  •  

Ústecký kraj spolu s Inovačním centrem Ústeckého kraje (ICUK) vyhlásili výsledky soutěže o nejinovativnější firmy regionu za rok 2019. Hodnotily se nejlepší inovace výrobků, služeb, technologií či procesů v kategoriích malé a střední podniky a začínající firmy do tří let od vzniku.

V anketě se dařilo i teplickým kandidátům. Nejvyšší ocenění v kategorii zavedených malých a středních podniků získal na slavnostním vyhlášení v teplickém Zahradním domě výrobce elektrovozidel a plošin pro průmyslové provozy TPC Industry Czech Republic z Vrbičan u Litoměřic za kompletní vývoj a výrobu komunálního elektrického vozidla City 2.

„Ocenili jsme zejména nesnadný dvouletý proces vývoje a výroby elektrického vozidla pro komunální služby, který byl korunován získáním oprávnění pro provoz v centrech měst a pěších zónách. TPC Industry se stalo jedním ze tří výrobců v celé Evropě a excelentním zástupcem elektromobility v našem kraji,“ řekl ředitel ICUK Martin Mata.

Druhé místo převzal teplický výrobce kancelářských a papírových produktů Hit Office za vývoj biologicky odbouratelných kelímků, tácků, misek a talířů z celulózových materiálů. Třetí místo si odnesla ústecká firma Infinity Energy za její klientskou aplikaci pro stomatology iKlient.

Mezi začínajícími firmami do tří let od vzniku si hlavní cenu odnesl tiský výrobce lezeckých chytů VirginGrip. Porota firmu ohodnotila za užití ekologicky šetrného polyuretanu s mimořádnými kvalitativními vlastnostmi pro lezecké chyty, který si firma ve spolupráci s německým partnerem sama vyvinula. Druhé místo v kategorii začínajících převzal gymnaziální student z Krupky Michal Doubek a jeho aplikace pro fotografy Contributr.io, která s pomocí umělé inteligence dokáže popisovat a kategorizovat fotografie a sama je odesílat do vybraných fotobank. Na třetím místě se skončila firma Mamavis Health Care za kontinuální vývoj zábalového pásu a jeho rozšíření ve víceúčelový krycí prostředek s dalšími možnostmi léčebného uplatnění, na který firma získala evropský užitný vzor.

Zvláštní ocenění Inovačního centra Ústeckého kraje získala ústecká firma „Vím o všem“, která letos absolvovala podnikatelský inkubátor ICUK a vyvinula vlastní aplikaci pro správu a řízení staveb a stavebních firem.

„Vyhlášení soutěže Inovační firma Ústeckého kraje vnímáme jako příležitost ukázat ty nejzajímavější firmy a inovace v regionu. Chceme je podpořit v jejich úsilí a motivovat k inovacím i ostatní,“ uvedl první náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika.

Firmy v obou kategoriích si odnesly za první místo 50, za druhé 30 a za třetí 20 tisíc korun, skleněné pamětní plakety a možnost užívat značku Inovační firma Ústeckého kraje pro rok 2019.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*