Cena pro nejlepšího učitele němčiny putuje do Teplic!

ilustr. obr.
  •  

Letošní 1. cena pro nejlepšího učitele němčiny, kteoru vyhlašuje Goethe-Institut, byla udělena paní učitelce Kláře Šmicové z teplické Základní školy Na Stínadlech. Slavnostní předání za účasti zástupů institutu se uskuteční ve čtvrtek 22. října v prostorách školy.

Vítězný projekt spojuje české a německé žáky prací na důležitém aktuálním tématu. Tandemový program zahájila Klára Šmicová se svou třídou v Teplicích (ČR) a školou Europaschule am Fließ Schildow (Německo). Žáci spolu navázali kontakt a poté následoval projektový týden, na který přijela německá třída na návštěvu do Teplic. Žáci se zabývali tématy jako zdravý životní styl, poruchy příjmu potravy a nedostatek pohybu.

učitel němčiny

Cílem společných projektových aktivit s německými žáky bylo rozvíjet přirozenou cestou jazykové schopnosti a dovednosti českých žáků v němčině. Děti zároveň dostaly možnost dovědět se něco o každodenním životě, tradicích a kultuře druhé země. Klára Šmicová získala pro svůj projekt i několik partnerů, např. Občanské sdružení Nová Ves a Hotelovou školu Teplice.

V současné době už se připravuje pokračování projektu – setkání se tentokrát uskuteční v Německu. Projekt Gesundes Leben ohne Grenzen je příkladnou ukázkou toho, jak je možné aktivním přístupem a skvělými nápady žáky nadchnout pro výuku němčiny.

Ocenění pro učitele němčiny, které se začalo udělovat od školního roku 2012/2013, je jedním ze způsobů, jak Goethe-Institut a další partneři kampaně šprechtíme mohou veřejně vyjádřit své uznání českým učitelům němčiny za jejich práci.
Svou výukou přispívá více než 5 tisícům němčinářů v celé zemi velkou měrou k propagaci němčiny v České republice, řada z nich i po mnoho let. 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*