Bratři Ebenové zahrají v dubnu v Teplicích

  •  

V teplickém Domě kultury vystoupí Bratři Ebenové. Jejich koncert si užijete od 19:00 hodin. Vstupné je od 290 do 370 korun.
Marek, Kryštof a David Ebenové s kapelou připravili nový koncertní program  k albu ČAS HOLIN, s jehož vydáním v roce 2014 oslavili 30 let od vydání prvního alba „Malé písně do tmy“.

 „Čas holin“ je 5. řadovým albem kapely a obsahuje 13 nových skladeb, autorem hudby i textu je Marek Eben.  Kapela již od roku 2002, kdy nahrávala album Já na tom dělám, funguje v neměnné sestavě. Kromě tria bratří Ebenových – tedy Marka, Kryštofa a Davida, tvoří kapelu rytmika působící mimo jiné v kapeleETCVladimíra Mišíka – Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse),  Pavel Skála (akustické a elektrické kytary) a  doplňuje ji vynikající jazzový kontrabasista Jaromír Honzák.

 Během koncertu, kromě skladeb z nového alba, dojde na zásadní skladby z předchozích alb i  k „oprášení“ několika skladeb z raného folkového období.

 Synům významného hudebního skladatele Petra Ebena sedostalo klasického hudebního vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockovémuzikya dodnes jsou na české hudební scéně ve spojení s výjimečnýmiMarkovými texty, zjevením a svým přístupem zcela  ojedinělí.

Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a uměním používat různé neobvyklé hudební nástroje,vznikl absolutněnetradiční, na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. www.bratriebenove.cz


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*