Bob Klepl navštívil Živý dům

Foto: Petr Macek
  •  

Lidé v Trnovanech měli v pondělí 24. května možnost zahlédnout v ulicích známého herce Boba Klepla. V Teplicích navštívil salesiánské středisko pro děti a mládež a ruinu bývalých jeslí, kterou salesiáni přetvářejí v takzvaný Živý dům.

V Teplicích strávil Bob Klepl téměř celý den. V Živém domě ho čekalo natáčení krátkého klipu na podporu rekonstrukce domu. „Salesiáni mě potkali v osobě své sestry a švagra, kteří žijí nedaleko Teplic. Proto projekty salesiánů znám a fandím jejich práci s dětmi a mládeží,“ vysvětlil Bob Klepl svoji motivaci pro podporu teplických salesiánů.

„Celý den s ním byl skvělý,“ popisuje atmosféru natáčení Vendulka Drobná, ředitelka salesiánského střediska, „je poznat, že je profesionál. Obdivuji jeho schopnost improvizace a jsem moc ráda, že jsem ho mohla poznat i po lidské stránce. Nejen jako herec, ale i jako člověk na mě působil velmi sympaticky.“ Odpoledne navštívil Bob Klepl ještě obec Modlany, kde se setkal se starostou Lukášem Bartoněm a místostarostou Petrem Hubeným.

Bob Klepl začal svoji hereckou kariéru v Západočeském divadle v Chebu. V současné době natáčí několik filmů a působí v divadle Studio Dva. Do srdce diváků se v poslední době zapsal díky hereckému koncertu s Evou Holubovou v představení Líbánky na Jadranu a v poutavé one-man show s názvem Vysavač.

Salesiáni jsou součástí nadnárodního hnutí, které působí ve 130 zemích světa. V Teplicích pracují již 30 let. Děti do salesiánského střediska chodí na doučování, kroužky, jezdí na akce a tábory. Mládeži salesiáni pomáhají se studiem, hledáním práce a různými těžkostmi, které přichází s jejich věkem. Pomocnou ruku nabízí i rodinám, které řeší obtíže s výchovou dětí, bydlením, financemi či prací. Pro školy organizují programy na zlepšení vztahů ve třídách i prevenci proti šikaně. V roce 2019 zakoupili ruinu bývalých jeslí v Teplicích-Trnovanech, kterou přetvářejí na tzv. Živý dům pro děti, mládež i rodiny.

Bob Klepl věnoval salesiánům vlastnoručně malovaný obraz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*