Bluesberry v teplickém Jazz Clubu!

  •  

Užijte si koncert skvělých Bluesberry. Akce se uskuteční 13. ledna od 20:00 hodin v teplickém Jazz Clubu. Vstupné je 160 korun.

Skupina je životním projektem skladatele, textaře, zpěváka, hráče na foukací harmoniku, akordeon, kytaru a slide kytaru Petara Introviče. V roce 1971 se začala odvíjet historie souboru, který střídal aktivní a pasivní období a prošel četnými personálními obměnami, o kterých rozhodoval výhradně protagonista souboru Introvič. Skupina zprvu hledala uplatnění na folkových festivalech (v roce 1982 dokonce vyhrála Portu), postupně se však těžiště její činnosti rozšířilo a vystoupila i na Pražských jazzových dnech a na festivalech Rockfest a Vokalíza.

Po několika rozhlasových nahrávkách se Bluesberry uvedli na záznamu Supraphonu Porta 82 s Leadbellyho skladbou Good Morning Blues (Dobrejtro blues). Komunistická éra v Československu však nebyla blues přátelsky nakloněna… V této době musel Introvič často bojovat proti zásahům cenzury. Také název skupiny byl anglicky znějící a to nebylo před rokem 1989 vhodné, ale Bluesberry přežili. Konec roku 1989 přinesl Sametovou revoluci a po revoluci hodně věcí nabralo správný směr.

V průběhu dalších let a desetiletí skupina natáčí vlastní desky. Zatím posledními novinkami jsou studiové CD s názvem “Blues je třeba“ (2008), DVD (2010) a CD (2014) “A tak jdou roky bluesový… 40 let“ se záznamem koncertu k čtyřicetiletému výročí Bluesberry z pražského klubu Retro Music Hall a výběrové 2CD “Bluesberry 1982-1984“ (2016). Do dnešních dnů skupina neúnavně koncertuje a to nejen na domácí scéně ale i v zahraničí, například v rámci festivalu Blues Spring ve Vídni a na dalších koncertech v Mnichově či v Drážďanech.

Bluesberry hrají nejen kousky světových bluesových mistrů, ale i průřez svého již více než čtyřicetiletého repertoáru, ve kterém zaznívá jak klasické lidové blues, tak i boogie, funk a rockovější skladby v rytmu veselém a radostném.

Jazz Club Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*